Zoom A3

Nezáleží na tom, jakou máte akusticku kytaru, s většinou snímačů je při hře přes PA zvuk plochý. Nyní můžete zvuk svojí kytary remodelovat s použitím nového Zoom A3.

Použití snímačů je při hře na akustickou kytaru na pódiu poměrně časté. Využitím snímačů nemusíte používat mikrofon a snímače jsou také rezistentní na zpětnou vazbu. Nicméně, pomocí snímačů nezachytíte pravý zvuk akustické kytary. Místo toho znějí všechny elektroakustiky ploše a mají při živém vystoupení podobný elektroakustický zvuk.

Zoom A3 je navržen speciálně pro elekroakustické kytary, jeho výkonný pre-amp efektový procesor umožňuje kytaristům remodelovat autentický zvuk svojí kytary přímo na pódiu a zároveň používat snímače.


Obnovte zvuk své akustické kytary

Zvolením těla a typu kytary na kterou hrajete, můžete sdílet pravý zvuk svojí kytary s posluchači. Zoom A3 má přednastavení pro 16 typů těl ak. kytar a 28 modelů, takže můžete simulovat charakteristický zvuk různých tvarů těl a materiálů.

16 typů těl

Zoom A3 vám umožní výběr z 16 tvarových typů těl akustických kytar, takže můžete znova vytvořit typický zvuk každého tvaru korpusu. Od nastavení typu dreadnougt, které generuje bohatý zvuk plný bohatých nízkých frekvencí až po nastavení těla typu Orchestra, poskytující vynikající odezvu a vyrovnaný zvuk. A3 má schopnost remodelovat zvukové kvality velkého množství unikatních typů těl.

28 kytarových modelů

A3 dokáže také znovu vytvořit zřetelné typycký zvuk dvaceti osmi světově nejznámějších akustických kytar. Zoom A3 dokonce bere v úvahu ty nejjemnější rozdíly mezi těmito modely. Pedál přesně imituje rozdíly i mezi kytarami se stejným tvarem těla, ale rozdílných například v jiném vyztužení nebo v materiálu (smrk, mahagon, rosewood atd).

Vysoce kvalitní akustický předzesilovač navržený jak pro snímače, tak pro mikrofony

Předzesilovač A3 je speciálně navržený pro akustické kytary a lze jej použít pro piezoelektrické, magnetické nebo pasivní snímače. Navíc má kombinovaný konektor XLR/Jack, který může poskytnout i fantomové napajení a lze připojit mikrofon a zkombinovat jeho signál se signálem ze snímače. Pomocí vyhrazeného ovladače si tak vyladíte idealní zvuk. Součástí sekce předzesilovače je rovněž třípásmový ekvalizér pro úpravu zvuku podle prostředí, dále ovladač balance (vyvážení) k nastavení poměru originálního zvuku (Dry) a zvuku po přidání efektů (Wet).

40 efektů pro akustickou kytaru

Zoom A3 se soustředí zejména na prostorové efekty včetně chorusu, delaye a reverbu. A3 nabízí přes 40 efektů pro akustickou kytaru, které mohou vylepšit zvuk vaší kytary. Mezi další efekty patří například kompresor, který potlačí špičky na vstupu, další vyrovnávací efekty na výstupu, efekty, které simulují prostor, efekty, které vytvářejí zvuk dvanáctistrunné kytary a další. Můžete použít dva efekty současně v libovolném pořadí.

Funkce potlačení zpětné vazby s minimálním dopadem na kvalitu zvuku

Pokud během hraní nastane zpětná vazba, prostě použijte spínač „anti feedback“. Zoom A3 aplikuje na problematickou frekvenci filtr a zamezí tak zpětné vazbě. Pokud se zpětná vazba projeví znovu, opět použijte spínač. Funkce omezující zpětnou vazbu dokáže kontrolovat zároveň až tři problematické frekvence.

Zesílení zvuku až o 12 dB

Funkce zesílení zvuku může být použita k vyrovnání rozdílů mezi hrou trsátkem, hraním akordů a dalšími technikami hry. Také ji lze použít k zesílení zvuku při hraní sóla. Pedál dokáže čistě zesílit zvuk až o 12 dB.

Multifunkční pedál, který se Vám lehce vejde do kytarového pouzdra

V  designu A3 bylo zkombinováno mnoho vynikajících funkcí pro akustickou kytaru . Kromě vysoce kvalitního předzesilovače a efektů pro akustickou kytaru, zvládá A3 také vyjímečný akustický modeling, potlačení zpětné vazby a zesílení zvuku. Dále obsahuje chromatickou ladičku a mnoho dalšího. Až půjdete příště na pódium, vše co budete potřebovat bude Vaše kytara a Zoom A3.

Jednoduchá úprava nastavení

Na předním panelu jsou umístěny tři parametrické ovladače, které fungují zároveň jako spínače. Tyto spínače mohou být použity k otevření různých menu, kde můžete použít otočné ovladače k nastavení parametrů efektů. Nastavte si mixovací úroveň signálu Vašeho mikrofonu, zapněte či vypněte funkci automatického ukládání, vyvolejte patche a další nastavení rychle a efektivně.

Realistický a vysoce kvalitní zvuk

Moderní DSP procesor ZFX-IV dokáže provádět sofistikované algoritmy. Používá 32 bitové výpočty s plovoucí desetinou čárkou. Tento procesor dokáže renderovat originální tónovou charakteristiku každé kytary v závislosti na jejím velikosti, tvaru a materiálu.

Zabudovaná auto-chromatická ladička

Podržte sepnutý nožní pedál pro aktivaci vestavěné ladičky. I na pódiu během vystoupení stačí jen pohnout nohou a zapnout ladění. Můžete si vybrat mezi BYPASS módem, který vypne všechny efekty a módem MUTE, který umožňuje tiché ladění.

Nastavte tempo pomocí nožního pedálu

Použijte funkci „Tap tempo“ k nastavení tempa v reálném čase v rytmu skladby, kterou hrajete. Tuto funkci můžete také použít pro nastavení délky delaye a frekvencí modulačních efektů.
* Při použití funkce „tap tempo“ nelze použít ladičku

Naprogramujte si pořadí svých patchů

Můžete si naprogramovat které patche a v jakém pořadí se mají objevit. Například si můžete vybrat tři patche – (A) ARPEGGIO, (B) RHYTM a (C) SOLO, takže mezi nimi lze přepínat pokaždé, když stisknete nožní přepínač. Takto lze vytvořit a uložit až 10 originálních zvuků.

Vyvážený XLR výstup

S vyvářeným XLR výstupem se vyhnete použití DI boxů a můžete Zoom A3 propojit přímo s jakýmkoliv mixem při udržení vysoce kvalitního signálu. Spínač „Ground“ lze využít pro eliminaci brumu.

Vyhrazený konektor pro vstup ze snímačů

Pizoelektrické snímače mají tendenci snímat dobře vysoké frekvence, ale spodní frekvence už tak dobře ne. Výsledkem je „tenký zvuk“. Na druhou stranu magnetické snímače jsou velmi efektivní při snímání nízkých frekvencí a produkují spíše „elektrický“ zvuk. Zoom A3 má funkci kompenzace vstupního signálu, která vyrovnává frekvence tak aby kompenzoval nedostatky jednotlivých typů snímání. Funkce zpracovává zvuk s přihlédnutím k použitému snímači.

*lze použít nastavení flat a tak obejít tuto funkci


Stereo výstupy a sluchátkový výstup

Stereo výstupní jacky Vám umožní využít prostorové efekty jako chorus, reverb a další stereo efekty pro akustickou kytaru. Také lze tyto linkové výstupy použít pro přímé nahrávání. Sluchátkový výstup Vám umožní jednoduchý poslech Vašeho zvuku, kdekoliv se zrovna nacházíte.

Velmi nízká úroveň šumu

Zoom A3 má úroveň šumu -100 dBm a odstup od šumu 120 dB, což prakticky eliminuje šum na pozadí. Funkce ZNR odstraní zpětnou vazbu a další nechtěné zvuky, takže získáte čisté tóny a stejně tak přirozený dozvuk.

Výdrž při provozu na baterie až 8 h

Pokud použijete 4 baterie typu AA (tužkové), můžete používat A3 až 8 hodin bez přestávky. A3 tak lze s jistotou použít ve zkušebně nebo na jevišti. Připojte A3 na adaptér (dodává se zvlášť) nebo přes USB, pokud chcete používat efekt po delší dobu.

Udržujte svůj multiefekt aktualizovaný

Pokud připojíte Zoom A3 k počítači přes USB a na web firmy Zoom, můžete updatovat firmware, tak aby byla funkčnost efektu vždy aktuální.


Leave a Reply